UTOPIA z Czarnego Dworu

Długo zastanawiałem się nad kojarzeniem EVITY, ostatecznie wybór padł na psa DON z Czarnego Dworu. Urodziło się 6 szczeniąt (1 piesek, 5 suczek). Miot był niezwykle wyrównany, a szczeniaki bardzo podobne do siebie, zarówno z wyglądu, jak i charakteru.

O wyborze UTOPII (w czym pomogła koleżanka – lekarz weterynarii – zajmująca się psami z mojej hodowli i wielokrotnie prezentująca psy z Czarnego Dworu na wystawowych ringach) przeważył całościowy efekt. W umaszczeniu jasne tło szaty, ciemny pigment plam, a do tego śliczna rzeźba całkowicie brązowej głowy oraz doskonałe kątowanie kończyn i perfekcyjne obie linie – górna i dolna. To wszystko zadecydowało o tym, że właśnie ta suczka pozostała w hodowli.

UTOPIA bardzo szybko przyzwyczaja się do nowych warunków. Równie dobrze zachowuje się w kojcu, w domu, jak i w samochodzie. Nigdzie nie sprawia kłopotów.

Mimo młodego wieku w polu już teraz przypomina swoją matkę. Pracuje szybko, daleko odchodzi podczas okładania terenu. Aportuje wszystko i w każdych warunkach. Obecnie UTOPIA jest w trakcie szkolenia, które przeprowadzam osobiście, wracając do umiejętności zdobytych w trakcie mojej odległej w czasie pracy z różnymi psami.

UTOPIA wcześnie rozpoczęła starty na wystawowych ringach. Po raz pierwszy zdobyła 1. lokatę w klasie młodszych szczeniąt w wieku 4,5 miesiąca. Podobnie jak matka, jest wesoła i odważna, wzbudza zainteresowanie obserwujących. Na Wystawie Europejskiej w Brukseli wygrała klasę szczeniąt i została najlepszym szczenięciem w rasie. Pierwszy start w klasie młodzieży od razu zakończył się zdobyciem BOB Junior.

Rodowód

Rodowód rodziców UTOPII bazuje na psach z hodowli Malomközi i Hege-Haus. Ojciec - DON z Czarnego Dworu (Zwycięzca Europy i Świata) - to syn Młodzieżowego Zwycięzcy Świata OBELIXA z Czarnego Dworu (z kojarzenia wiodącego psa Niemiec UNGARO vom Hege-Haus i Młodziezowej Klubowej Zwyciężczyni Europy UCHE z Czarnego Dworu) oraz Malomközi DORKI, wicezwycięzcy Europy, a zarazem córki Zwycięzcy Europy o imieniu FOX i Zwycięzcy Świata Malomközi SABY. Matka - EVITA z Czarnego Dworu - jest wnuczką Zwycięzcy Świata Malomközi JOKERA i prawnuczką Zwycięzcy Świata Malomközi TREFFA. W rodowodzie UTOPII krew Hege-Haus przenoszą obok UNGARO takie znakomite psy, jak: EMMILY, JOGURT oraz GORAN di Dual Status.

Ostatnie sukcesy wystawowe